Top


11 اردیبهشت 1401

خستگی ذهن چگونه در می رود؟

مولف: موسوی مهر نوش   /  دسته: دسته بندی نشده   /  رتبه دهید:

پیام مشاور
خانم آزادمنش

وقتی بدن ما خسته است نیاز به 😴 استراحت دارد ولی خستگی 🧠 ذهن ما چگونه در می‌رود؟
💠گاهی اوقات خستگی ذهن به علت احساسات سرکوب شده‌ هستند.
💠اگر شما از کسی 😔 ناراحت هستید بهترین کار این است که رفتارهای 😡 غیرمنطقی و تکانه‌ای از خود نشان ندهید. روان شما نیاز دارد، که از شر آن احساسات ناراحت‌کننده خلاص شود.
💠اگر 😡 عصبانی هستید به جایی بروید که بتوانید😲 فریاد بکشید و اگر ناراحت هستید 😭 گریه کنید. این موضوع درباره‌ احساسات مثبت هم صادق است.
💠اگر خوشحال هستید ☺️ لبخند بزنید، اگر شگفت‌زده می‌شوید 🤩 ذوق کنید و کودک درون خود را در روندهای روزمرگی خود، منزوی نکنید.
💠اگر نیاز دارید با 👥 کسی صحبت کنید ولی کسی را مناسب برای این موضوع نمی‌دانید سعی کنید با 📝 مداد بر روی کاغذ بنویسید. تا جایی که احساس آرامش دارید بنویسید و ذهن خود را از احساسات سرکوب شده خالی کنید.
💠در مقالات و مطالب انگیزشی مدام می‌شنویم و می‌بینیم که می‌گویند هیچ‌گاه ناامید نشوید و زندگی را رها نکنید. در واقع نیاز است گاهی این کار را بکنیم؛
💠زیرا که در آن مقطع زمانی بهترین کار«رها کردن»است.
✅الف) وقتی از کاری لذت نمی‌برید آن را رها کنید.
✅ب) وقتی از مصاحبت با کسی لذت نمی‌برید آن گفت و گو را رها کنید.
✅ج) در دیدارهای دوستانه‌ای که با آنها همگن نیستید و احساس خوبی ندارید آنجا را ترک کنید.
💠بهتر است بدانیم روابط‌ دوستانه‌ سطحی نه تنها حال ما را خوب نمی‌کنند؛ بلکه ما را خسته می‌کنند.
💠ما به جای اینکه برویم دوستانمان را ببینیم با آنها به صورت مجازی چت می‌کنیم. در اینستاگرام پست می‌گذاریم و وقتی لایک‌ها و کامنت‌ها از راه می‌رسند خوشحال می‌شویم چون حس مهم‌ بودن را به ما می‌دهند.
💠اما این «احساس مهم‌ بودن» از اساس مجازی و کاذب است. به همین دلیل آمار افسردگی در کسانی که در فضاهای مجازی فعالیت بیشتری دارند، بالاتر است.
💠حالا بیایید به یک موضوع جایگزین بهتر فکر کنیم، مثل وقت‌ گذرانی‌ در دنیای واقعی و حقیقی. اگر می‌خواهیم دوستانمان را ببینیم، خودمان را گول نزنیم و با یک 📱 تماس تصویری که تنها درصد کمی از لذت دیدار را دارد، بی خیال دیدارهای حضوری نشویم.
💠مثلا اگر داریم به این موضوع فکر می‌کنیم که «امروز خیلی برای کار کردن خسته هستم» ۲ ساعت مرخصی ساعتی بگیریم و به نزدیک‌ترین ☕ کافه برویم یا اینکه 🚶🏻🚶🏻‍♀️ قدمی بزنیم و با کسی که حالمان را خوب می‌کند درباره‌ اتفاقات روزمره‌ ساده‌ 🗣️ صحبت کنیم.
💠در انتخاب فرد مورد نظر در اینجور مواقع دقت کنید؛ زیرا آن شخص باید کسی باشد که هم ما به او حال خوب می‌دهیم، هم او به ما...🫂💕

تعداد مشاهده (335)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "خستگی ذهن چگونه در می رود؟"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید